Πρωτάθλημα Α' Κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας

Μία ανάσα από τη λήξη του πρωταθλήματος
Αποτελέσματα 29ης αγωνιστικής και Βαθμολογία

Απόλλων Λιτοχώρου - Θερμαϊκός Κορινού 2-2
Εκτός play-off έμεινε ο Απόλλωνας Λιτοχώρου εκτός συγκλονιστικού απροόπτου μετά την ισοπαλία που παραχώρησε στον Θερμαϊκό με 2-2. Η ισοπαλία αυτή πάντως μπορεί να χαρακτηριστεί ως παλικαρίσια για τους γηπεδούχους, καθώς παρόλο που έπαιζαν με 10 παίκτες από το 65ο λεπτό ισοφάρισαν στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.
Πλέον ο Απόλλωνας ελπίζει σε ένα θαύμα για να μπει στα μπαράζ, καθώς θέλει δικιά του νίκη μέσα στη Νεοκαισάρεια και ήττες του Ερμή Εξοχής από τον Δία Δίου και του Αιγινιακού από τον Θερμαϊκό Κορινού.

Τα γκολ
Στο 26΄ ο Απόλλων ανοίγει το σκορ με γκολ που πέτυχε με κοντινό σουτ και έγινε το 1-0.
Στο 30΄ ο Σπαθάρας σε μοναδικό τετ-α-τετ έστειλε από κοντά τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Η μπάλα απομακρύνθηκε γρήγορα με τον Κωνσταντινίδη να κερδίζει  πέναλτι για πιάσιμο της μπάλας με το χέρι. Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για επιθετικό φάουλ. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Μπουγιουκλής και ισοφάρισε σε 1-1.
Στο 60΄ ο Αραβίδης με απευθείας σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έγραψε το 1-2.
Στο 85΄ ο Λαράκου με κτύπημα φάουλ έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.
Στο 3΄ των καθυστερήσεων μετά από σέντρα του στύλου πετάχθηκε ο Σάλτας και με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και ισοφάρισε σε 2-2
Στο 65΄ αποβάλλεται ο Κουλιανός του Απόλλωνα με δεύτερη κίτρινη κάρτα και στο 90΄ ο Αντωνιάδης του Κορινού με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι κ.κ Συμεωνίδης, Τσαρτσαμπαλίδης και Βασιλειάδης.

Οι συνθέσεις
Απόλλων Λιτοχώρου: Πανάγος, Καλαμπάκας, Κακάνης, Σάλτας,  Χασιώτης, Κουλιάνος, Καντζιούρης (60 Ζορμπάς), Στύλος, Γεροντίδης, Κανούλας, Σπαθάρας (70 Λαράκου).
Θερμαϊκός Κορινού: Οκουτσόγλου, Μπουγιουκλής, Παπαδόπουλος Σ (60 Τερζίδης), Μούκας, Αντωνιάδης Α, Γέσελι, Σταθάκης, Κωνσταντινίδης, Αραβίδης (80 Μακρίδης), Γιαλαμίδης, Νικόπουλος